Apartmány Oščadnica - Ski areál Veľká Rača Slovensky | Apartmány Oščadnica | Veľká Rača Polski | Apartmány Oščadnica | Veľká Rača English | Apartmány Oščadnica | Veľká Rača Apartmány Oščadnica | Veľká Rača | lyžovanie, cyklistika, dovolenka, turistika, ubytovanie
Apartmány Oščadnica | Veľká Rača | lyžovanie, cyklistika, dovolenka, turistika, ubytovanie

Fotogaléria
Fotogaléria
Kontaktujte nás
e-mail info@apartmanyoscadnica.sk
telefón +421 911 490 429

Počasie

Odkazy
e-mail    LacneUbytovanie.sk
Športcentrum Oščadnica

Veľká Rača, Oščadnica - okolie a aktivity

Kysuce, okolie

Oblasť Kysúc je miestom kopaníc a tajomných kamenných guľí. Najvyšším vrcholom východnej časti pohorí je Veľká Rača (1236 m) a západnej časti Veľký Javorník (1071 m). Môžete zdolať jeden z týchto dvoch kopcov, alebo si urobíte výlet na oba? Turistika v oblasti Kysuce a Javorníky ponúka näjma pobyt v nádherné prírode, poznanie okolia - napríklad prírodnej pamiatky Korňanský ropný prameň, alebo záhadné kamenné gule (ich vznik nie je doteraz objasnený).

V zimných mesiacoch je Veľká Rača navštevovaná najmä lyžiarmi, pre ktorých sú tu vybudované veľké lyžiarske strediská. Poznajte čaro Kysuckej prírody, ktorá ponúka aj nádherné historické pamiatky v prírode.

Kúpanie, termálne pramene

Termálne kúpalisko Veronika - Rajec

Termálne kúpalisko je pre Vás otvorené od júna do augusta: Kúpalisko je vzdialené asi 60 km od obce Oščadnica.

Kúpele Rajecké Teplice Thermal Spa

Kúpele Rajecké Teplice majú veľmi bohatú históriu siahajúcu až do 14. storočia.
Po roku 1996 prešli kúpele rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá zmenila kúpele na nepoznanie a vytvorila z Rajeckých Teplíc atraktívne miesto.

Termálne pramene typu akratoteriem s 38°C termálnou vodou sa využívajú na liečenie zápalových aj degeneratívnych chorôb pohybového ústrojenstva, kĺbov, chrbtice, nervových chorôb i chorôb z povolania.

Relax v termálnej vode je v lete možné spojiť s výletom do okolia pešo alebo na bicykli,  v zime si zalyžovať v okolitých zimných strediskách alebo prísť na jar a obdivovať prebúdzajúcu sa prírodu, či padajúce jesenné lístie.

Kúpele sú vzdialené asi 40 km od obce Oščadnica.

Termálne kúpalisko Laura

Termálne kúpalisko Laura sa nachádza na okraji Rajeckých Teplíc priamo pod pekným vyhliadkovým vrchom Skalky.
Kúpať sa môžete v dvoch bazénoch (1 plavecký, 1 detský). Teplota termálnej vody je 26ºC. V areáli sa nachádza minigolf, plážový volejbal, občerstvenie ponúka reštaurácia a bufety s rýchlym občerstvením. Záchytné parkovisko sa nachádza niekoľko metrov od kúpaliska.

Hrady, zámky

Letné mesiace pozývajú k výletom po hradoch a zámkoch.

Romantická zrúcanina hradu Strečno

Romantická zrúcanina hradu Strečno dominuje nad stuhou Váhu ako symbol feudálnej moci na strednom Považí. Dejiny hradu sa začali síce až v polovici 14. stor., ale prvé osídlenie je omnoho staršie - archeologické nálezy dokladajú osídlenie hradného kopca už od mladšej doby bronzovej. Výsledky historicko - architektonického výskumu sa stali východiskom pre jeho čiastočnú rekonštrukciu a konzerváciu. Úplne sa zrekonštruovala hlavná brána, hlavná veža, južný palác, severný palác a kaplnka. Z väčšej časti sa doplnili severná veža a predbránie, čiastočne východný palác, parkánová hradba a delové opevnenie. V roku 1994 boli dokončené hlavné práce a v roku 1995 bol hrad sprístupnený verejnosti.
zdroj: http://www.zdruzenieoscadnica.sk

Oravský hrad

Zachovalý rozsiahly hrad sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou. Oravský hrad, kedysi sídlo Oravskej župy, vznikol v 13.-tom storočí na mieste staršieho osídlenia pochádzajúceho asi z rozhrania letopočtov. Prvá písomná historická zmienka pochádza z roku 1267, kedy bol kráľovským majetkom. Postupne menil majiteľov. O dnešný vzhľad sa postarali Thurzovci, ktorých stavebná obnova hrad zaradila medzi významné stavby renesančného obdobia. V roku 1800 hrad vyhorel a bol veľmi poškodený. Čoskoro však bolo postarané o jeho konzerváciu a obnovu, pričom Pálffyovci (poslední majitelia) sa pokúsili o čiastočnú romantickú úpravu. Posledná a najvýznamnejšia komplexná obnova hradu sa uskutočnila až v rokoch 1953 - 1968. Interiér budov sa zachoval z čias gotiky, renesancie a romantizmu. Najzachovalejší je interiér kaplnky so zariadením z roku 1752.
zdroj: http://www.zdruzenieoscadnica.sk

Lietavský hrad

Počiatky hradu Lietava spadajú do konca 13. storočia. Jeho staviteľmi boli s najväčšou pravdepodobnosťou Balašovci. V 15. storočí hrad Bebekovci rozšírili. Ďalším z majiteľov bol na konci 15. storočia Pavel Kiniži, ktorý sa zaslúžil o najrozsiahlejšiu prestavbu hradu. Posledným významným pánom žijúcim na Lietave bol uhorský palatín Juraj Thurzo začiatkom 17. storočia. Lietava patrí k najrozsiahlejším zrúcaninám na Slovensku. Za viac ako sedem storočí svojej existencie prešla dlhým stavebným vývojom ukončeným renesančnou prestavbou. Posledných dvestopäťdesiat rokov je opustená a jej stav je alarmujúci. Združenie na záchranu Lietavského hradu chce zachovať túto romantickú zrúcaninu, ktorá je ešte stále symbolom okolia, predtým než sa z nej stane kopa neforemnej sutiny.
zdroj: http://www.zdruzenieoscadnica.sk

Súľovský hrad

Súľovský hrad tvoria už iba zvyšky murív hradu, vtesnané do bralných škár v Súľovských skalách, vysoko nad miestnou časťou Súľov, ležiacou pri ceste z Bytče do Hradnej. Hrad Súľov postavili pravdepodobne začiatkom 15.storočia ako jeden z najmladších hradov na Považí. Spomína sa pomerne neskoro, až v roku 1470, keď kráľ Matej Korvín dovoľuje, aby sa z hrádku Roháč stal hrad. Zo stavieb sa zachovali základy budov a stopy po trámoch a kotveniach klenby vysekané v skale a nepatrné zvyšky múrov s otvormi po oknách. V dolnom hrade je zachovalá časť paláca s rozhľadňou na jeho opornej skale, badateľný je aj vstup do hradu so strieľňou v skale a prekopaná skalná tiesňava pred vstupom do horného hradu. V hornom hrade je v strednom paláci klenba a stopy po kamennom schodišti, skalný pylón, ktorý nesie stopy po schodišti a pri ktorom sa dierou v murive a železným rebríkom vchádza do najvyššie položenej časti hradu so stopami po cisterne a rozhľadnej veži.
zdroj: http://www.zdruzenieoscadnica.sk

Bojnický zámok

patrí k najromantickejším a najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe. Interiér zámku ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf Ján František Pálfi. Zámok sa týči na úpätí Strážovskej vrchoviny na travertínovej kope nad mestečkom Bojnice. Bojnický zámok je jedným z najstarších a najvýznamnejších slovenských hradov. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského opátstva. V priestoroch zámku sa konajú rozličné kultúrne a spoločenské podujatia: koncerty vážnej hudby v Huňadyho sále, predstavenia multimediálneho projektu Lux in tenebris na II. nádvorí, vystúpenia skupiny historického šermu, svadobné obrady v Zlatej sále. Bojnický zámok je miestom konania už tradičného festivalu duchov a strašidiel.
zdroj: http://www.zdruzenieoscadnica.sk

Ubytovanie pre návštevníkov v apartmánových bytoch

Moderné apartmánové byty sa nachádzajú v apartmánovom dome v centre obce Oščadnica, 4 km od lyžiarskeho strediska Dedovka a Laliky (skibus 50m od ubytovania). Hostia majú k dispozícii 2 spálne, samostatné sociálne zariadenie (sprchovací kút, WC, umývadlo v jednej miestnosti), kompletne vybavenú kuchyňu (chladnička, elektrická dvojplatnička, kuchynský riad, varná kanvica, mikrovlnná rúra) so spoločenskou miestnosťou, kde sa nachádzajú ďalšie 2 lôžka, rádio, TV + SAT. K dispozícii je i uzamykateľná lyžiareň.

K dispozícii sú 3 apartmány. (4+2, 4+2, 4 lôžka)

Navštivte Oščadnicu, lyžiarske stredisko Park Snow, Vel'ká Rača, ski areál, lyžovanie, turistika, cykloturistika v prekrásnom prostredí. Celoročné vyžitie, letná i zimná turistika na Slovensku: hrady a zámky ako Oravský hrad, Lietava, Strečno, Budatín, Bojnický zámok, Ubytovanie v apartmánovom dome v Oščadnici.